Únor 2010

[ closet cleaning ] lolita, visual kei, decora, fairy-kei

24. února 2010 v 10:41 | ~ Tessu |  Tessu
Rozhodla jsem se několik věcí z mého šatníku prodat, protože jsou mi buďto malé, nenosím je, a nebo je nosím velice málo.
Jednotlivé věci jsem zařadila do stylů, ale berte to jen tak orientačně, samozřejmě to můžete použít jak se vám zlíbí =)

Perex

[ shinya ] Very old photos

16. února 2010 v 10:19 | ~ Tessu |  Dir en grey - galerie
Rozhodla jsem se publikovat sem nějaké staré fotky Shinyi, některé ovšem svou kvalitou trochu pokulhávají (přeci jen už i ty fotky mají své...roky).
Některé se mi podařilo sehnat ve velkém rozlišení, některé bohužel ne.
Některé (zejména ty první) jsou dost velké, předpokládm že se mi ani nevejdou stránku, tak si je můžete otevřít v novém panelu.

[ blog ] ~BJD kingdom~

14. února 2010 v 20:00 | ~ Tessu |  Co mne zaujalo
Dneska bych vám ráda představila poměrně mladičký blog, který jsem si ovšem zamilovala hned jak jsem na něj popré vstoupila. Jedná se o - snad se nemýlím - první čeký blog s touto tématikou.

Jedná se o blog zajímající se o BJD - "Ball jointed dolls".

Mně osobně kloubové panenky okouzlily dlouhou dobu před tím, ovšem na vlastní si musím počkat ještě čtyři měsíce (T_T). Taky bych ráda poděkovala autorce o vytvoření tohoto blogu, byl to skvělý nápad který určitě pomohl nejen mně :)

Kdo neví, oč kráčí, může si přečíst info zde (wiki), nebo již na zmíněném blogu zde.

ODKAZRozpis prací na měsíc únor

6. února 2010 v 21:46 | ~ Tessu |  Oznámení
Krásný dobrý večer,
aby se tu něco dělo, rozhodla jsem se napsat rozpis toho, co chci dělat (pro tyto stránky, samozřejmě) v měsíci únoru. V lednu jsem moc napřispívala, ale poslední dobou (což jste si snad všimli XD) jsem se podstatně polepšila, ale rozhodně nečekejte něco typu 120 článků měsíčně (nemám an to čas ani náladu).
Takže k rozpisu:


  1. Především bych chtěla pohnout s rozepsanou povídku, která tu leží rozepsaná nekřesťansky dlouhou dobu. Díky jedné mojí kamarádce neumřela.
  2. Dneska a zítra (nejpozději pozítří ráno) bych se chtěla věnovat vyrábění dárku pro jednu mojí kamarádku - Veru - (dneska má svátek) je to také autorka designu na mém blogu.
  3. Chtěla bych trochu promazat ankety na blogu, a vymyslet nějaké lepší.
  4. Možná bych se vrhla na překládání mang, mám už tu nějaké i hotové, nebo bych vám ráda hodila odkazy na mé oblíbené české autorky
  5. Taky bych se chtěla více věnovat rubrikám týkající se Dir en grey *stydí se*
Krásný zbytek sobotního večera,
Tessu ♥

[ 28.02 2010 ] Aristo Rock

4. února 2010 v 20:16 | ~ Tessu |  Pozvanky
Ráda bych oznámila všem, co to ještě neví, že poslední únorový den proběhne tahle akce pořádaná Pet a Iri.
Více informací naleznete ZDE.

[ gothic ] Moi-même-Moitié overdose

4. února 2010 v 13:13 | ~ Tessu |  Lolita galerie
Myslím, že není třeba vysvětlovat co vlastně Moi-même-Moitié je, ale pro neznalé: jedná se o lolita značku slavného kytaristy Many. Své oblečení zařadil převážně so dvou stylů : EGL = Elegant Gothic Lolita a EGA = Elegant Gothic Aristocrat. Nejpoužívanější barvou je čená a tmavě modrá, ale pod jeho značkou se dají najít i bílé šaty. Jsou něžné, romantické, velice elegatní a podtrhují krásu ženy/eleganci muže. Nikoliv přeplácané, často bývají velice jednoduché s potiskem katedrál atd. Osobně se jedná o mou nejoblíbenější Lolita značku.
[ video ] CMJ Visits Dir En Grey in Tokyo

4. února 2010 v 11:45 | ~ Tessu |  Dir en grey - ostatní
Umh..asi bych na tohle měla založit vlastní rubriku...
Kdo sleduje např. twitter Diru, tak tohle video už zajisté viděl. Dobré je, že video je celé v angličtině (v rozhovoru s Diem na konci jsou titulky) tak by neměl být problém porozumět. Jedná se vlastně o americkou televizi, která jela do Tokya natočit různé hudební japonské scény, a Diru byli mezi nimi. Video také obsahuje krátké rozhovory s fanoušky před koncertem v Nippon Budokan.


[ people ] Tempest Yorio

2. února 2010 v 8:49 | ~ Tessu |  Co mne zaujalo
Pořádně ani nevím, kam tenhle článek nacpat. Jednak by měl určitě patřit do nějaké z rubrik "Lolita", ale na druhou stranu rubrika "Co mě zaujalo" má umřít? Tohle mě totiž opravdu zaujalo....